Středa

10. srpna 2022

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Naštvaný a opilý muž hrozil, že budovu operátora vyhodí do vzduchu

19. 8. 2020

page.Name
Zřejmě naštvání z dlouhodobých neshod dovedlo nyní již obviněného osmačtyřicetiletého muže k poměrně zoufalému činu. Podle dostupných informací vedl dlouhodobější spory s jedním z mobilních operátorů kvůli poskytovaným službám. Vše vygradovalo v pondělí večer.

„Při opakovaném hovoru na zákaznickou linku do telefonu řekl, že budovu operátora v Hradci Králové vyhodí do vzduchu. Tento výrok doplnil tím, aby všichni odešli pryč, že nechce nikomu ublížit. Jak se později ukázalo šlo pouze o vyhrůžku a v jednání muže sehrála svoji roli také konzumace alkoholu,“ popsal případ policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Hned po oznámení se na místo sjely policejní hlídky a z budovy bylo evakuováno dvacet osob. Potom ji prohledal policejní psovod se služebním psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin. Prohlídkou nebyla zjištěna přítomnost žádné výbušniny. „Policisté při vyšetřování zjistili údaje k volajícímu a stopa je dovedla až na Královédvorsko. Zde pak muže zadrželi a skončil v policejní cele,“ dodal mluvčí.

Dechová zkouška prokázala více než dvě promile alkoholu. Obviněný byl po vystřízlivění kriminalisty podroben výslechu, při němž prohlásil, že celé situace lituje. Vzhledem k tomu, že nemá trestní minulost a jeho jednání by se dalo označit za zkrat, je stíhán na svobodě. Hrozí mu až tři roky vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto