Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Opilý muž seděl na traverze mostu, zaměstnal tři desítky záchranářů

29. 9. 2020

page.Name
„Kolega z práce chce spáchat sebevraždu,“ oznámil před několika dny policistům muž a tím se rozjela pátrací akce v Hradci Králové. Během hodiny se šestadvacetiletého nešťastníka podařilo vypátrat v Kydlinovské ulici. Seděl na traverze železničního mostu nad řekou Labe. Na místo vyrazil vyjednavač, zdravotničtí záchranáři i hasiči s žebříkem a gumovým člunem.

„Muž byl agresivní, pokřikoval a zjevně byl pod vlivem alkoholu. Po náročném vyjednávání trvajícím zhruba hodinu a půl se ho podařilo z mostu dostat a bez viditelného zranění předat do péče lékařům. Dechová zkouška prokázala 1,7 promile alkoholu,“ popsala případ policejní mluvčí Iva Kormošová. Během vyjednávání musel být přerušen vlakový provoz. Na místě zasahovalo celkem 30 záchranářů, které muž nezaměstnal poprvé.

Už v minulosti vylezl na střechu předměřické základní školy. Oznamovatel události si zpočátku myslel, že se jde o řemeslníka, ale když ho na samém místě o hodinu později uviděl znova, zavolal na linku 158. Před příjezdem policistů, záchranářů a hasičů za mužem na střechu vylezla policistka z obvodního oddělení Smiřice a mladíka poznala, protože už nedávno vylezl na střechu budovy v Průmyslové ulici.

„Muž ji ujistil, že nemá sebevražedné sklony, ale že vyhledává místa ve výškách, kde má klid na přemýšlení o své existenci a kochá se výhledem. Společně s kolegou mu pomohla bezpečně slézt. Podrobili ho dechové zkoušce, která byla negativní, ale orientační test na drogy ukázal pozitivní výsledek na amfetamin a cannabis. Mladík se přiznal k požití pervitinu a vykouření jedné cigarety marihuany,“ dodala mluvčí policie.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto