Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Padlo obvinění za utržení skákacího hradu, kdy se zranilo sedm dětí

8. 3. 2021

page.Name
Jak Salonky již čtenáře dvakrát informovaly, v srpnu minulého roku došlo v zábavním Fajnpark u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku k nešťastné události. Vlivem silného větru, který v té době foukal rychlostí 52 kilometrů v hodině, a také špatným ukotvením, se převrátil a utrhl skákací hrad v době, kdy v něm bylo sedm dětí ve věku od tří do dvanácti let.

„Hrad se vznesl do vzduchu i s dětmi a odlétl do vzdálenosti přibližně 26 metrů, kde dopadl a zastavil se o pevně ukotvené skákací atrakce. Děti během letu a dopadu z hradu vypadly a utrpěly různá zranění, některá z nich byla lékařským posudkem kvalifikována jako těžká újma na zdraví,“ přiblížila případ mluvčí policie Eva Prachařová. Zraněna byla i jedna dospělá osoba, kterou utržená atrakce srazila. Nyní padlo obvinění.

Podle mluvčí vyšetřovatel z oddělení obecné kriminality územního odboru Hradec Králové v těchto dnech obvinil z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti jednapadesátiletého muže, který byl zodpovědný za provozování atrakcí v zábavním parku.

„Je mu kladeno za vinu, že skákací hrad dal do užívání, aniž by ho nechal po dovozu ze zahraničí schválit v České republice, aby byl v souladu ČSN. Nerespektoval také skutečnost, že provozoval atrakci v příliš silném větru,“ uvedla Prachařová. Muži hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do čtyř let, nebo peněžitý trest.

Fajnpark podle své webové prezentace zaujímá plochu 11 hektarů a nabízí více než 40 různých atrakcí. Například skákací atrakce, simulace chůze po Měsíci, království obřího hmyzu, dinosauří park, sopečnou skluzavka, vodní děla.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje