Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Podvodník strávil čtyři dny v hotelu, pak zmizel bez zaplacení

27. 3. 2021

page.Name
Do vězení nyní soudce poslal devětatřicetiletého podvodníka z Břeclavska, který se loni v létě ubytoval v jednom z hradeckých hotelů a zmizel bez zaplacení. „Ubytování si sjednal na jednu noc s tím, že přijede kolega z práce, s kterým si pobyt prodlouží a zaplatí až společně s ním,“ popsala začátek podvodu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Do hotelu za ním ale nikdo nepřijel a muž po čtyřech dnech ubytovací zařízení opustil se smyšlenou historkou, že si jde zaplavat. „Zpět se již nevrátil a v hotelu nechal dluh nejen za ubytování, ale i za zkonzumované jídlo a pití. Majiteli tak způsobil celkovou škodu za více než 11 700 korun. Mužův uvedený telefon byl nedostupný a po neúspěšných výzvách k zaplacení se majitel obrátil na policii,“ uvedla mluvčí.

Policisté z evidencí zjistili, že muž má v rejstříku trestů 13 záznamů za různé trestné delikty. Naposledy byl odsouzen na jeden rok s podmíněným odkladem na 3,5 roku za podvod. Jelikož byl v době spáchání výše uvedeného trestného činu v podmínce, soudce ho poslal do vězení. Pokud ho soud uzná vinným, může mu pobyt prodloužit o další tři roky.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto