Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Stoupl počet pokut za covidové prohřešky, policisté zkontrolovali tisíce lidí

15. 3. 2021

page.Name
Zatímco v prvním březnovém týdnu policie v Královéhradeckém kraji většinu prohřešků porušování vládou nařízených protiepidemických opatření policie vyřešila domluvou, v uplynulém týdnu již rozdávala pokuty. V tomto období zkontrolovala téměř 35 tisíc lidí či objektů a zjistili při tom 1396 porušení vládních nařízení.

Z nich 916 policisté vyřešili pokutou a 56 případů porušení nařízení oznámili správnímu orgánu. Výrazně méně minulý týden vraceli řidiče z hranic okresů. V prvním týdnu března při kontrolách dodržování omezení pohybu zabránili jízdě mezi okresy řidičům 657 aut, v druhém se to stalo ve 352 případech. O víkendech se zaměřují zejména na řidiče cestující do horských středisek.

Kromě dodržování protiepidemických nařízení strážci zákona kontrolují na silnicích i dodržování dopravních předpisů. Například o uplynulém víkendu odhalili 164 řidičů nerespektujících maximální povolenou rychlost. „Čtrnáct osob nemělo při jízdě zapnuté bezpečnostní pásy, sedm řidičů při jízdě drželo mobilní telefon a šest chodců porušilo ustanovení o přecházení či nebylo vybaveno mimo obec žádnými reflexními prvky,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

ČTK
Ilustrační foto