Sobota

1. října 2022

Nyní

11°

Zítra

11°

Svátek má

Tři bouračky na silnicích krajského města si vyžádaly tři zraněné

15. 3. 2021

page.Name
Přestože v souvislosti s vládním nařízením o omezení pohybu ubylo na silnicích motorových vozidel, ani minulý víkend se v Hradci Králové neobešel bez dopravních nehod. Bouračky na tamních silnicích si vyžádaly několik zraněných osob.

Na na křižovatce ulic A. Bedrny, Okružní a Pilnáčkova se v pátek před polednem střetla dvě osobní vozidla. „Třiačtyřicetiletý řidič vozidla Škoda Roomster zřejmě ignoroval červené světlo na semaforu a nedal v křižovatce přednost v jízdě šestačtyřicetiletému řidiči osobnímu auta Škoda Octavia,“ řekl vrchní policejní inspektor Aleš Brendl.Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění řidiče vozidla Škoda Roomster, s nímž ho zdravotničtí záchranáři převezli do nemocnice k lékařskému ošetření. Škoda je předběžně vyčíslena na částku 280 tisíc korun. „Policisté se obracejí na případné svědky, kteří se v tu dobu pohybovali poblíž místa nehody, aby svým svědectvím případně záznamy z palubních kamer přispěli k objasnění události, vyzval inspektor. Svědci mohou informace sděli dopravním policistů na telefonní čísla 974 526 250 nebo 974 526 251.

Další karambol se odehrál na Gočárově třídě mezi kruhovým objezdem a podjezdem, kde došlo ke srážce tří osobních aut. „Jeden člověk byl zraněn, přivolaní hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc a potom si pacienta převzali zdravotničtí záchranáři,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Do třetice, tentokrát ve Vlčkovické ulici, havaroval osobní automobil. „Vůz byl částečně mimo komunikaci na boku. O jednu osobu se museli postarat zdravotníci,“ dodala mluvčí. Přesné příčiny všech nehod vyšetřují dopravní policisté.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje