Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Řidiči a cyklisté způsobili nehody na silnicích pod vlivem alkoholu a drog

21. 4. 2021

page.Name
Alkohol a drogy za volant automobilu rozhodně nepatří. To však někteří řidiči nerespektují a vyrážejí do terénu pod jejich vlivem. Důkazem jsou dopravní nehody, které se během 19 hodin od včerejška do dneška odehrály na silnicích Královéhradeckého kraje. Pět řidičů je způsobilo v opilosti, jeden pod drogami. Při bouračkách bylo zraněno pět lidí.

„S nejvyšší hodnotou - téměř 3,4 promile alkoholu v dechu, způsobil nehodu v Borohrádku na Rychnovsku sedmapadesátiletý řidič auta BMW. Muž narazil do zaparkovaného nákladního vozu a vyjel mimo silnici. Poté se snažil vrátit zpět na komunikaci, ale narazil do sloupu elektrického vedení. Policisté škodu odhadli na 41 tisíc korun,ů popsala karambol policejní mluvčí Iva Kormošová.

Další nehoda s alkoholem se stala na parkovišti u obchodního domu v Náchodě. Při couvání Třiašedesátiletá řidička při couvání s automobilem Renault Thalia narazila do zaparkovaného vozu Škoda Superb a z místa ujela. Policisté ji záhy vypátrali v Olešnici u Červeného Kostelce, kde kvůli spálené spojce musela zastavit. Naměřeno jí bylo téměř 1,8 promile alkoholu v dechu. Škoda byla vyčíslena na 11 tisíc korun. Oba řidiči přišli o řidičský průkaz.

V ulici Borovičky ve Dvoře Králové zase sedmdesátiletý řidič Škody Fabia při odbočování nedal přednost chodcům a do jednoho z nich narazil. Ten byl se zraněním převezen do nemocnice. Také tento řidič před jízdou pil a nadýchal 0,6 promile alkoholu. Pro změnu pod vlivem marihuany řídil jednačtyřicetiletý muž ve Žďáru nad Orlicí. Ten v zatáčce vyjel mimo silnici, kde s autem Ford Tranzit narazil do stromu, a to se pak převrátilo na bok.  Muž utrpěl lehké zranění, s kterým byl převezen do nemocnice na ošetření. Škoda dosáhla výše 120 tisíc korun.Poslední nehody způsobili cyklisté. Šestnáctiletá cyklistka jela večer po chodníku v Choustníkově Hradišti a narazila do dvacetiletého bruslaře. Oba byli převezeni do nemocnice. Slečna, která jela bez osvětlení a přilby, nadýchala jednu promile. V druhém případě v Ličně krátce po půlnoci jednadvacetiletý cyklista upadl na silnici a způsobil si zranění, s kterým byl převezen do nemocnice. Jeho dechová zkouška byla pozitivní: 1,7 promile alkoholu.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR