Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Sousedské spory spolu s notnou dávkou alkoholu vyvrcholily pokusem o vraždu

23. 4. 2021

page.Name
Vztahy mezi sousedy nejsou občas příliš idylické a mohou skončit špatně, jak tomu bylo v panelovém bytě v hradecké části Věkoše. Tam totiž opilý pětatřicetiletý muž, který po příjezdu policie nadýchal tři promile alkoholu, fyzicky napadl sedmdesátiletého souseda a ten byl s vážným zraněním převezen do nemocnice, kde zůstal hospitalizován.

„Z vyšetřování vyplynulo, že starší z mužů upozornil mladšího souseda na nadměrný hluk, který vycházel z jeho bytu. Mladšího to tak rozzuřilo, že rozkopl sousedovi dveře a fyzicky ho napadl. Vyšetřovatel agresora obvinil ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, z přečinu porušování domovní svobody a poškození cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Tento skutek byl podle znaleckého posudku v těchto dnech překvalifikován na pokus o vraždu, za což může jít útočník do vězení na 10 až 18 let. Protože panovala důvodná obava, že by obviněný mohl opakovat trestnou činnost, uprchnout či se skrýval, putoval do vazby. „Z výpisu rejstříku policisté zjistili, že muž byl v říjnu 2018 odsouzen za obdobný trestný čin k podmíněnému trestu v trvání jednoho roku se zkušební dobou 30 měsíců, která měla vypršet za dva měsíce,“ dodala mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto