Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Tragická nehoda: při střetu dvou vozidel zahynula řidička osobního auta

20. 4. 2021

page.Name
K tragické dopravní nehodě došlo dnes krátce před čtvrtou hodinou ranní na silnici první třídy u Nového Města ve směru na Hradec Králové. V tomto prostoru se čelně střetly osobní automobil s nákladním vozidlem.

„Čtyřiatřicetiletá řidička, která v osobním autě cestovala s šestiletým dítětem, na následky těžkých zranění zemřela, dvě osoby byly předány do péče lékařů,“ přiblížila neštěstí policejní mluvčí Lucie Konečná. Podle Ivo Nováka, mluvčího Zdravotnické záchranné služby, bylo dítě v okamžiku srážky zřejmě na zadním sedadle, došlo u něj k těžkému zranění a bylo v bezvědomí. 

„Záchranáři jej museli uvést do umělého spánku a intenzivně léčit. Protože počasí v době nehody neumožnilo vzlet vrtulníku, vyslali operátoři na místo posádku sanitním vozem. Zraněnému dítěti tak záchranáři mohli přímo na místě zavést krevní transfuzi. Po stabilizaci základních životních funkcí jej ve vážném stavu transportovali do královéhradeckého traumacentra,“ uvedl Novák.

Jak dále prozradil, jde v tuto chvíli o nejmladšího pacienta, kterému byla podána plná krev od jejího zavedení do výbavy posádky Letecké záchranné služby v červnu 2020. Devětačtyřicetiletý řidič nákladního auta byl při střetu zraněn lehce. Po poskytnutí potřebné péče jej záchranáři převezli k dalšímu vyšetření do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Dechová zkouška u něj byla negativní. Škoda byla předběžně odhadnuta na 1,2 milionu korun. Příčinu tragické nehody vyšetřují dopravní policisté.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje