Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Žena chtěla skočit z okna v 11. patře, vyjednavači ji sebevraždu překazili

28. 5. 2021

page.Name
Dramatická událost, která trvala více než dvě hodiny, se včera odpoledne odehrála na Slezském Předměstí v Hradci Králové. Na linku 158 zavolal muž a oznámil, že v jedenáctém patře panelového domu na parapetu okna stojí nějaká osoba v plášti, která má zřejmě v úmyslu spáchat sebevraždu.

Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky, hasiči, zásahová jednotka, vyjednavači a záchranná služba. „Bylo zjištěno, že jde o devětašedesátiletou místní ženu, což potvrdila její dcera, kterou policisté zkontaktovali, a ta přijela k domu,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté se k ženě snažili dostat co nejblíže, proto zvonili na sousedy, kteří ale bohužel nebyli doma. „Zásahová jednotka obsadila střechu, aby se mohla v případě potřeby k ženě slanit. Zpočátku nereagovala a byla velká obava, že svůj úmysl skočit z okna dokončí. Vyjednavačům se však po nějaké době podařilo navázat s ní kontakt,“ prozradila mluvčí.

Hovořili s ní téměř dvě hodiny, během kterých se podařilo za asistence hasičů do bytu nepozorovaně dostat. Poté využili jejího chvilkového znejistění a vtáhli ji zpět do bytu. Ženě poskytli prvotní intervenční péči a pak ji předali bez zjevného zranění lékařům. Po necelých třech hodinách od oznámení byla akce úspěšně ukončena.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR