Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Nepoučitelný recidivista rozšířil dalšími krádežemi svůj pestrý trestní rejstřík

27. 1. 2021

page.Name
Téměř třicet záznamů v trestním rejstříku má třiačtyřicetiletý muž, který ho rozšířil o další krádeže, tentokrát drogistického zboží v prodejně v Hradci Králové, a opět skončil za mřížemi. „Na základě popisu podezřelého ho hlídka zadržela venku na ulici. Ten jí odcizené zboží dobrovolně vydal,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

V kapsách zloděje po opakovaných návštěvách prodejny skončily krémy, deodoranty, parfémy, kondomy, zubní pasty, holicí strojky a podobně. Vše v celkové hodnotě za více než šest tisíc korun. První lup prodal a za utržené peníze nakoupil alkohol. Poté se opil a skončil na záchytce.

„Protože byl bez peněz a potřeboval se dopravit domů, vydal se na další lup. Za odcizené zboží však nezískal tolik peněz, aby si mohl koupit jízdenku, proto se znovu do obchodu vrátil,“ popsala činy zloděje policejní mluvčí. Z evidence bylo zjištěno, že obviněný má v rejstříku trestů 21 záznamů za převážně majetkové trestné činy a dalších pět odsouzení za podobné činy ve Velké Británii.

Celkem od roku 2000, kdy byl poprvé trestán, v českém vězení strávil více než 16 let a odpracoval 700 hodin prospěšných prací. Protože panovala obava, že muž uprchne nebo bude opakovat trestnou činnost, poslal ho včera soudce do vazby. Zloděj se dopustil krádeží v době nouzového stavu, proto mu hrozí mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto