Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Hradečtí policisté dopadli dealera pervitinu. Hrozí mu 10 let vězení

22. 11. 2021

page.Name
Nejméně kilo pervitinu v celkové hodnotě více než jeden a půl milionu korun distribuoval v posledních třech letech dvaačtyřicetiletý dealer z Hradce Králové. U soudu mu v případě prokázání viny bude hrozit až desetiletý trest.

Hradečtí kriminalisté, kteří se zabývají toxikriminalitou, obvinili muže ve věku 42 let ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z přečinu krádež. Podle zjištění policistů měl dealer, který je sám uživatelem pervitinu, tuto drogu v posledních třech letech prodat nebo vyměnit za kradené věci různým osobám ve více jak 2100 případech. Celkem měl rozdistribuovat nejméně jedno kilo pervitinu za částku přesahující 1,6 miliónů korun.

Policisté muže zdrželi letos v červenci, když se vkradl do společných prostor bytového domu v centru Hradce a pokusil se odtamtud ukrást dětský kočárek v hodnotě 30 tisíc korun. Po několika měsících vyšetřování ho nyní kromě krádeže obvinili i kvůli prodeji drog. "Muž, který je stíhán na svobodě, nemá žádnou trestní minulost. Pokud mu bude prokázána vina, může být odsouzen k trestu odnětí svobody na 2 až 10 let," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.