Pátek

29. září 2023

Nyní

13°

Zítra

17°

Svátek má

Mladý muž z Hradce je už pošesté ve vězení. Napadl chodce a oloupil cyklistu

25. 11. 2021

page.Name
Hned ze tří trestných činů najednou se musí zpovídat šestadvacetiletý muž z Hradce Králové. V centru města nejprve v srpnu bezdůvodně napadl chodce, v říjnu pak oloupil o jízdní kolo nezletilého cyklistu.

Až 10 let vězení hrozí šestadvacetiletému muži, kterého hradečtí policisté viní ze spáchání loupeže, ublížení na zdraví a výtržnictví. Z prvního činu ho policisté obvinili už minulý měsíc. Podle policistů totiž 3. října vytrhl přímo v centru města nezletilému chlapci jeho jízdní kolo. Mladému cyklistovi, který své kolo bránil, navíc agresivní muž způsobil lehké zranění. Policisté pachatele, který na odcizeném kole z místa činu ujel, dopadli o tři dny později. Zjistili, že se jedná o pro ně známou tvář. V minulosti byl muž už osmkrát pravomocně odsouzen, přičemž hned pětkrát odešel od soudu s nepodmíněným trestem. Protože měli policisté důvodnou obavu, že bude muž trestnou činnost opakovat, požádali o uvalení vazby. Soudce jejich žádosti vyhověl a muž ve věku 26 let je od té doby stíhán vazebně. 

Nyní policisté obvinili zadrženého muže i z dalších dvou trestných činů. „Policisté šetřením zjistili, že v polovině srpna v nočních hodinách také v centru Hradce Králové bezdůvodně fyzicky napadl třiadvacetiletého náhodného chodce, kterému údery způsobil zranění, jenž si vyžádalo lékařské ošetření. Za tento čin byl v těchto dnech obviněn z přečinu ublížení na zdraví spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem výtržnictví," popsala vývoj v případu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Muži teď hrozí v případě uznání viny trest odnětí svobody od dvou do deseti let.