Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Policisté zajistili covid pozitivního a havarujícího řidiče s namířenou zbraní

19. 11. 2021

page.Name
K honičce policejního vozu, který pronásledoval osobní automobil Suzuki, došlo v Petrovicích na Královéhradecku. Policisté původně chtěli auto zastavit ke kontrole, ale šestadvacetiletý řidič začal ujíždět. „Daleko však neujel, protože po několika stech metrech nezvládl zatáčku, sjel do příkopu, kde se vozidlo převrátilo na bok a zůstalo stát. Policisté za použití donucovacího prostředku - namířené střelné zbraně řidiče zajistili,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Mladík jel v autě sám a neutrpěl žádné zranění. Dechovou zkoušku i orientační test na drogy měl negativní. „Co však měl pozitivní, bylo onemocnění na covid -19, což mu ten den v podvečer potvrdila zaslaná sms,“ upozornila mluvčí. Policisté navíc zjistili, že byl v pátek 12. listopadu v centru Hradce Králové kolegy z pohotovostního a eskortního oddělení přistižen za volantem s pozitivním orientačním testem na drogy, který ukázal požití marihuany.

„Zakázali mu další jízdu do úplné detoxikace. Po obdržení výsledků lékařského vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, předají tento přestupek správnímu orgánu. Muž při kontrole předložil řidičský průkaz s propadlou dobou platnosti,“ dodala policistka Kormošová.  Zda se řidič dopustil trestného činu šíření nakažlivé nemoci je předmětem dalšího vyšetřování. Pokud ano, hrozí mu trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR