Pondělí

27. června 2022

Nyní

19°

Zítra

22°

Svátek má

Nešťastný Štědrý večer: Vypukly dva požáry, od prskavky a od svíčky

25. 12. 2021

page.Name
Dvě domácnosti na Hradecku patrně nezapomenou na letošní Štědrý večer. Do Břetislavovy ulice v Hradci Králové před 18. hodinou spěchali hasiči k požáru v bytě, který zavinila prskavka na vánočním stromku. „Dva lidé z bytu se nadýchali zplodin hoření. Hasiči jim poskytli kyslíkovou terapii, oba si pak převzala do péče zdravotnická záchranná služba,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Z bytu hasiči zachránili kočku a psa. Požár byl zlikvidován běhen dvaceti minut a kolem 19. hodiny se už mohli obyvatelé okolních bytů vracet do svých domovů. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na 100 tisíc korun.

Další požár vypukl po 20. hodině v rodinném domě v Praskačce. „Oheň zasáhl podkroví domu. Nikdo z obyvatel naštěstí nebyl zraněn, všichni se stihli včas dostat ven,“ sdělila mluvčí hasičů.Před 21. hodinou byl požár lokalizován. Hasiči rozebírali střešní konstrukci, aby odhalili případná skrytá ohniska. „Vyšetřovatel na místě zjistil, že požár zavinila svíčka,“ dodala Götzová. Škoda je předběžně vyčíslena na zhruba půl milionu korun, uchráněné hodnoty představují asi pět milionů korun.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje