Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Zvláště nebezpečného recidivistu obvinili ze čtyř činů, skončil opět za mřížemi

5. 10. 2021

page.Name
Hradečtí kriminalisté po souhlasu státního zástupce zadrželi osmašedesátiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a přečinů vydírání, podvod a zpronevěra. Muž na začátku července v centru města oslovil šestašedesátiletou ženu, které pomohl s nákupem až do jejího bydliště, kde v kuchyni využil její chvilkové nepozornosti a odcizil jí 25 tisíc korun.

„V polovině září oslovil, opět v Hradci Králové, ženu ve věku třiasedmdesát let, z níž vylákal pod smyšleným jménem i záminkami 63 tisíc korun. Jako jednu ze záminek uvedl, že havaroval a potřebuje nutně peníze na opravu auta. Po ženě, u které pár dní pobýval, požadoval však další a další peníze. Poslední částku mu vydala až po slovním a fyzickém napadení. Ženě způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ prozradila mluvčí policie Iva Kormošová.

Nebezpečný recidivista, který má v rejstříku trestů již 17 záznamů, naposledy brány vězení opustil v polovině loňského července, kde si odpykával desetiletý trest za násilnou trestnou činnost. Minulý týden na něj byla uvalena vazba. „Protože je nezaměstnaný a nepobírá žádné finanční prostředky, je pravděpodobné, že během roku, co je na svobodě, podvedl další ženy,“ sdělila mluvčí.

Muž totiž vystupuje pod fiktivními jmény, převážně však užívá jméno Robert, a pod fiktivními záminkami z žen láká peníze. „Podvedené ženy, které se na různých místech v Hradci Králové seznámily se starším mužem, jemuž daly nějaké peníze, vyzýváme, aby odhodily případný stud a přihlásily se na lince 158,“ vyzvala Kormošová. 

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Policie ČR