Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Na silnicích v Hradci a okolí si bouračky aut vyžádaly několik zraněných

9. 8. 2021

Na silnicích v Hradci a okolí si bouračky aut vyžádaly několik zraněných 0 snímků
Ani minulý víked se na silnicích krajského města a blízkého okolí neobešel bez dopravních nehod, které si vyžádaly několik zranění. Patrně nejvážnější bouračka se stala v nedalekém Novém Bydžově, kde včera krátce po třetí hodinně ranní v ulici Na Staré Cidlině havaroval osobní automobil Škoda Octavia.

„Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, narazil do zaparkovaného auta Peugeot, vjel na chodník, kde poškodil oplocení dvou domů a elektrorozvaděč. Z místa nehody poté utekl,“ popsala událost policejní mluvčí Iva Kormošová. V autě zůstalo šest zraněných osob, které byly převezeny do nemocnice. Spolujezdce ve věku od 15 do 23 let policisté podrobili dechové zkoušce. Kromě jednoho všichni nadýchali od 0,5 do 1 promile.

„Vyšetřováním bylo dále zjištěno, že na předním sedadle pro spolujezdce seděly dvě osoby, tři na zadních a jedna na nich ležela,“ doplnila mluvčí. Škoda na octávii i peugeotu byla odhadnuta na 70 tisíc, na dalších věcech 100 tisíc korun. Včera dopoledne se na policejní služebnu dostavil jednadvacetiletýletý řidič, který se k řízení doznal.Další včerejší nehoda se stala na křižovatce ulic Jana Masaryka a Brněnská v Hradci Králové, kde se střetla dvě osobní vozidla. V autech cestovalo celkem šest lidí, z nichž dva zraněné převzala do péče Zdravotnická záchranná služba. Předchozí dva sobotní karamboly se odehrály v časných ranních hodinách.

Při prvním v Blešně vyjel osobní automobil mimo silnici a najel do zvýšeného terénu. Nikdo se naštěstí nezranil. To už se nedá říci o karambolu na Rašínově třídě v Hradci Králové, kde osobní vozidlo narazilo do sloupu. Jeden člověk se při nehodě zranil

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR, HZS Královéhradeckého kraje