Úterý

21. března 2023

Nyní

12°

Zítra

17°

Svátek má

Po sousedské rozepři se agresor zabarikádoval doma, taser ho zpacifikoval

25. 8. 2021

page.Name
K divoké události došlo v jednom z domů v Hradci Králové. Po sousedské rozepři čtyřicetiletý muž napadl svého souseda a potom se zabarikádoval u sebe doma. Na místo dorazili policité, kteří se snažili s agresorem navázat kontakt, on však nehodlal svůj byt opustit.

„Agrese muže se stále stupňovala a začal vyhazovat z okna bytu skleněné lahve, železnou tyč i nože,“ popsala jeho řádění policejní mluvčí Lucie Konečná. Proto se policisté rozhodli muže zadržet. „Ve chvíli, kdy se společně s hasiči snažili překonat domovní dveře, muž začal vyhrožovat, že proti nim použije palnou zbraň,“ pokračuje mluvčí.

Na místo přijely posily z pohotovostního a eskortního oddělení, které vnikly do bytu. Ani potom muž nechtěl spolupracovat, na opakované výzvy nereagoval, a dokonce vyrazil proti zasahujícím policistům s kovovým předmětem v ruce. Z tohoto důvodu musel být použit taser, kterým byl agresor zpacifikován. Po zadržení byl předán do péče lékařů a na základě jejich závěrů bude rozhodnuto o jeho dalším osudu.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR