Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

Zítra

13°

Svátek má

Na silnicích Hradce Králové a okolí se bouralo, jednou také hořelo

24. 2. 2021

Na silnicích Hradce Králové a okolí se bouralo, jednou také hořelo 10 snímků
K několika dopravním nehodám došlo včera v Hradci Králové a blízkém okolí. Ve Všestarech, části Bříza, se střetly dva osobní automobily. K podobné havárii došlo také v ulici Akademika Bedrny v Hradci Králové.

Dokonce tři motorová vozidla se střetla v krajském městě na Pražské třídě. Karambol se naštěstí obešel bez zranění. Nákladní automobil se vyboural v Kosičkách. Řidič auta Mercedes Benz s návěsem při míjení s protijedoucím nákladním vozidlem najel vpravo na krajnici, odkud se mu již nepodařilo vrátit zpět na silnici, a následně se překlopil na pravý bok. „Vozidlo převážející drť se převrátilo směrem do příkopu, náklad se vysypal a auto částečně blokovalo silnici,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na parkovišti ve Štefánikově ulici v Hradci Králové došlo k požáru osobního automobilu, který museli likvidovat přivolaní hasiči. „Požár zachvátil motor a oheň se poté rozšířil i na vedle stojící vozidlo.  Příčinou požáru byla podle vyšetřovatele hasičů technická závada. Škoda byla vyčíslena asi na 40 tisíc korun,“ dodala mluvčí. Přesnou příčinu všech nehod vyšetřují dopravní policisté.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje