Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Některé řidiče zaskočila sněhová nadílka, došlo k několika bouračkám

8. 2. 2021

Některé řidiče zaskočila sněhová nadílka, došlo k několika bouračkám 5 snímků
Přestože pořádná sněhová nadílka zasypala silnice nejen v Hradci Králové a okolí ze včerejška na dnešek, už o minulém víkendu byly nepříznivé klimatické podmínky pravděpodobnou příčinou dopravních nehod, při nichž bylo zraněno několik lidí. Dnes krátce po půlnoci se mezi Hradcem Králové a Býští střetly dva nákladní automobily.

Jeden z automobilů vyjel mimo komunikaci, narazil do svodidel a blokoval provoz. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, která skončila v péči posádky Zdravotnické záchranné služby,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Kvůli vyprošťování vozidla byla silnice nějakou dobu neprůjezdná.

V sobotu večer havaroval u obce Písek posypový vůz. Ten se převrátil na bok mimo silnici a po příjezdu hasičů v něm nebyla posádka. Automobil byl vyproštěn až v nedělních ranních hodinách. O víkendu se staly ještě tři bouračky. V Lochenicích u mostu přes řeku Labe se při nehodě osobního auta zranil jeden člověk.

Do Dolního Přímu spěchali záchranáři k havárii osobního vozu, které skončilo mimo komunikaci v poli. Nikdo se naštěstí nezranil. Bouralo se také v hradecké části Plačice, kde osobní auto sjelo do příkopu. Při karambolu se zranil jeden člověk, který byl převezen do nemocnice.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje