Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Někteří řidiči nezvládli svůj vůz a bourali na silnicích Hradce a okolí

15. 2. 2021

page.Name
Nepříznivé povětrnostní podmínky a vozovky pokryté sněhem i ledem byly pravděpodobnou příčinou většiny dopravních nehod, které se staly o uplynulém víkendu v Hradci Králové a okolí. Bouračky si vyžádaly také několik zranění.

Na Pražské třídě v Hradci Králové se na začátku víkendu střetly tři osobní automobily. Při karambolu se zranil jeden člověk, kterého si převzala do péče Zdravotnická záchranná služba. Další tři auta se srazila v hradecké Koutníkově ulici, kde se naštěstí nikdo nezranil.

Ve Střelecké ulici zahájil sérii včerejších dopravních nehod střet osobního vozidla a dodávky. „Při této havárii byl poškozen sloup veřejného osvětlení,“ řekla mluvčí zasahujících hasičů Martina Götzová. Na dálnici D1 ve směru na Hradec havarovala po technické závadě dodávka.

V Černilově nedaleko krajského města naboural do sloupku s plynovým uzávěrem sanitní vůz. „K poškození uzávěru ani úniku plynu nedošlo, nikdo nebyl zraněn,“ uvedla mluvčí hasičů.

V obci Kratonohy v blízkosti části Michnova havarovalo osobní auto, které skončilo převrácené na střechu. Poslední včerejší nehoda se stala na kruhovém objezdu v Brněnské ulici v Hradci, kde se střetly dva automobily. Dvě zraněné osoby byly předány zdravotnickým záchranářům.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje