Úterý

21. března 2023

Nyní

12°

Zítra

16°

Svátek má

Celníci při kontrole zvážili tři dodávky, byly značně přetížené

9. 9. 2021

page.Name
Podle Jitky Fajstavrové, tiskové mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj, se na základě podnětu královéhradečtí celníci zaměřili na přepravu zásilek jedné ze zdejších obchodních společností. „Provozovatel vozidel přetížením ohrožoval bezpečnost a zdraví nejen samotných řidičů, ale i okolí v silničním provozu,“ uvedla.

Celníci včera provedli cílenou kontrolní akci zaměřenou na nízkorychlostní vážení. „U výjezdu z objektu společnosti zastavili a na nedaleké kontrolní stanoviště doprovodili tři vozidla Iveco, jejichž nejvyšší technicky přípustná hmotnost je 3500 kilogramů,“ popsala kontrolu mluvčí.

Všechny zkontrolované dodávky byly bez ohledu na stanovenou nosnost plně naloženy. „Mobilní váhy, které celníci v terénu při své kontrolní činnosti využívají, u první z nich zaznamenaly hmotnost 4650 kilogramů, u druhé dokonce 6000 a třetí vážila 4500 kilogramů,“ prozradila Fajstavrová.

Řidičům byly na místě uloženy pokuty ve výši 4000 korun. Porušení provozovatele vozidla předali k zahájení řízení z důvodným podezřením ze spáchání přestupku na Odbor dopravně správních agend Magistrátu města Hradec Králové.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: CÚ