Pátek

31. března 2023

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Po více než jeden a půl roce se muž pod tíhou svědomí přiznal k vloupání

16. 9. 2021

page.Name
K neobvyklému případu se v současné době vrátila hradecká policie. Před více než rokem a půl, tedy na začátku ledna minulého roku, totiž došlo k vloupání do jedné ze zdejších firem. Protože se nepodařilo vypátrat pachatele, příslušný spis byl v polovině roku odložen. Nyní však došlo k nečekanému rozuzlení.

„Na začátku letošního srpna se na policejní stanici dostavil třiačtyřicetiletý muž, který se pod tíhou svědomí ke krádeži přiznal,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Z vyšetřování vyplynulo, že muž ve firmě pracoval zhruba dva měsíce. Protože měl na zaměstnavatele vztek, že neobdržel výplatu ve slibované výši, rozhodl se po roce od výpovědi pomstít.

„Přelezl plot areálu a vnikl do objektu, kde si do tašek naložil nářadí v hodnotě téměř 133 tisíc korun. Když zjistil, že ho kvůli nadměrné váze není schopen odnést, z firmy odešel, aniž by cokoli odcizil. Všechno nářadí, jako například nýtovací pistole, vrtačky, nabíječky, svářecí kukla a další se tehdy našlo v jiné části objektu,“ dodala mluvčí. Teď mu hrozí vězení na jeden až tři roky.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR