Pátek

2. června 2023

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Chtěl bych jít spinkat, vyprávěl muž strážníkům. Řídil se třemi promile

1. 3. 2022

page.Name
Jízdou v neosvětleném autě na sebe upozornil v sobotu večer hradecké strážníky řidič v centru Hradce Králové. Proč zapomněl rozsvítit světla, strážníkům došlo velmi rychle. Z muže byl totiž cítit alkohol, složitě komunikoval a dechovou zkoušku zvládl až na několikátý pokus. Nakonec mu prokázala 2,95 promile.

Hlídka Městské policie Hradec Králové kontrolovala osobní auto v sobotu kolem 21. hodiny na vnitřním městském okruhu. Řidič na sebe upozornil jízdou v neosvětleném vozidle. "Při projednávání přestupku byl z muže cítit alkohol a komunikoval obtížně. Dechovou zkoušku zvládl až na několikátý pokus. Přestože tvrdil, že vypil pouze dvě piva, dechová zkouška mu prokázala 2,97 promile alkoholu," popsala případ mluvčí strážníků Veronika Ludvíková. 

Když strážníci řidiči sdělili, že mu naměřili téměř tři promile, muže to očividně překvapilo. Strážníky se pak snažil přesvědčit aby ho doprovodili domů. "Ježišmarjá! Já bych potřeboval jít spinkat," reagoval řidič. Od začátku letošního roku tak strážníci předali k dořešení Policii ČR osm událostí, kdy byl zjištěn řidič pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie Hradec Králové