Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

22°

Svátek má

Dvojice mužů ukradla v Hradci 11 jízdních kol. Oba skončili ve vazbě

1. 4. 2022

page.Name
Celkem 11 jízdních kol v hodnotě téměř 120 tisíc korun odcizila v Hradci Králové dvojice recidivistů. Mužům ve věku 24 a 44 let teď za krádeže hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Vzhledem k jejich bohaté trestní minulosti včera soud rozhodl o tom, že oba muži budou stíháni ve vazbě.

Hradečtí policisté tento týden zadrželi dva muže ve věku 24 a 44 let, které vzápětí obvinili z trestného činu krádež. Starší z mužů se navíc zpovídá z přečinu porušování domovní svobody. Podle vyšetřovatele oba muži nezávisle na sobě odcizili v Hradci Králové dohromady 11 kol, čímž způsobili celkovou škodu za téměř 120 tisíc korun.

Každý z mužů používal při krádežích jinou taktiku. Mladší pachatel kradl kola uzamčená na volně přístupných místech. Při poslední krádeži byl vyrušen a vzápětí při útěku z místa činu ho zadrželi policisté. Starší z mužů se zaměřoval na krádeže kol ze společných částí bytových domů. Tento muž byl s jedním odcizeným kolem přistižen hned druhý den po krádeži, kdy následně další dvě kola dobrovolně vydal.

Oba pachatelé jsou pro policisty známými firmami. "Mladší opustil brány vězení před necelým rokem, kde si odpykával 32měsíční trest za krádeže. Starší byl v září 2020 odsouzen za zločin krádež na 2 roky s podmínkou na 3 roky a za necelý měsíc ho čeká soud za jiné krádeže kol.
Jelikož oba mají pestrou trestní minulost a byla důvodná obava, že by mohli pokračovat v trestné činnosti či se skrývat, podali na ně policisté ke státnímu zástupci podnět na uvalení vazby. Soudce podaný návrh státního zástupce akceptoval a muže do vazby dnešního dne poslal," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Oběma mužům hrozí za krádeže kol v případě odsouzení trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz