Středa

24. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Muž kradl v hradeckých obchodech, před policií se vydával za bratra

29. 3. 2022

page.Name
Hned ze čtyř trestných činů najednou obvinili hradečtí policisté sedmatřicetiletého muže z Náchodska. Recidivista, který má v rejstříku trestů už 24 záznamů, opustil naposledy vězení loni v říjnu. Podle policistů se ale ani tentokrát nepoučil. Od začátku letošního roku totiž z různých hradeckých obchodů postupně ukradl zboží za téměř 30 tisíc korun. Od dnešního dne je muž stíhán vazebně.

Policisté zmapovali v letošním roce celkem 22 případů, během kterých muž pronesl bez zaplacení z různých hradeckých obchodů zboží za téměř 30 tisíc korun. Kromě toho také ukradl jedné ženě z kabelky peněženku s hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Hradečtí policisté ho proto obvinili hned ze čtyř trestných činů najednou. Konkrétně se jedná o krádež, neoprávněné opatření platebního prostředku, maření výkonu úředního rozhodnutí a poškození cizích práv. 

Sedmatřicetiletý muž se do křížku se zákonem zdaleka nedostal poprvé. "Obviněný muž má v rejstříku trestů již 24 záznamů, které se týkají převážně majetkové trestné činnosti včetně zákazu pobytu na okrese Hradec Králové platného už od roku 2013. Brány vězení naposledy opustil v polovině října loňského roku, kde si odpykal téměř dvouletý trest za krádeže," popsala jeho minulost policejní mluvčí Iva Kormošová.

Recidivista během svých krádeží zavařil i svému o tři roky staršímu bratrovi, za kterého se před policisty několikrát vydával. Ani to mu ale nakonec nepomohlo. Vzhledem k jeho trestní minulosti rozhodl v úterý soudce o tom, že tentokrát bude muž stíhán ve vazbě. V případě odsouzení může zůstat muž za mřížemi až další tři roky. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz