Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Skupina osmi mužů napadla dvojici na Eliščině nábřeží. Poznáte je?

16. 3. 2022

page.Name
Hradečtí policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc s identifikací skupiny osmi mužů, kteří 20. února napadli dvojici u infocentra na Eliščině nábřeží. Pachatelům hrozí za výtržnictví a vyhrožování až tři roky vězení.

K incidentu došlo v neděli 20. února zhruba hodinu po půlnoci částečně před pouliční kamerou.  "V druhé polovině února v neděli 20.2. v blízkosti budovy Infocentra na ul. Eliščino nábřeží v Hradci Králové okolo jedné hodiny napadla skupina asi osmi mužů zatím bez zjištěného důvodu dva muže," informovala mluvčí hradeckých policistů Lucie Konečná.

Napadení muži utrpěli zranění, s kterým byli převezeni rychlou záchrannou službou do nemocnice na ošetření. Policisté proti pachatelům zahájili úkony trestního řízení pro přečin výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, za což hrozí až tříleté vězení. Na incident se podívejte přímo v přiloženém videu.

"Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit totožnost útočníků, obracíme se s žádostí o pomoc na veřejnost. Žádáme, aby se na linku 158 ozvali buď přímo útočníci nebo svědci, kteří muže na videozáznamu poznali, nebo by mohli podat jakoukoliv informaci, která by přispěla k objasnění incidentu," žádají o pomoc policisté. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz