Středa

24. července 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Za elektroniku dostal zaplaceno, zboží ale neposlal. Poznáte podvodníka?

29. 6. 2022

page.Name
Hradečtí policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění muže z fotografií, který je podezřelý z pokračujícího přečinu podvod. Mladý muž měl minimálně ve čtyřech případech nabízet elektroniku, za kterou mu lidé předem zaplatili, ale zboží poté už nedostali. Podvody si přišel nejméně na 35 tisíc korun.

Na inzertním webu si vyhlédli mobil nebo herní konzoli, prodejci předem poslali peníze, ale zboží už poté nedostali. Několik důvěřivých lidí naletělo od letošního března podvodníkovi, po kterém teď pátrají hradečtí policisté.

"Od března tohoto roku měl dosud neznámý pachatel prostřednictvím inzertního serveru nabízet v minimálně čtyřech případech pod různými e-mailovými adresami prodej elektroniky, konkrétně mobilních telefonů značky Samsung a Apple a použité herní konzole Play Station, v celkové hodnotě 35 tisíc korun. Lidé si zboží objednali, dopředu zaplatili, ale žádný balíček nedorazil," popisuje případ policejní mluvčí Eliška Majerová. Podvodník ve všech případech následně přestal komunikovat, zboží neposlal a peníze nevrátil.

Protože se doposud nepodařilo neznámého muže ztotožnit, žádají policisté o pomoc veřejnost. "V souvislosti s tímto případem žádáme kohokoliv, kdo muže na snímcích pozná, aby kontaktoval přímo policisty obvodního oddělení Hradec Králové III (974 526 671) nebo bezplatnou linku 158," upřesňuje Majerová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR