Úterý

21. března 2023

Nyní

12°

Zítra

16°

Svátek má

Muž střílel po půlnoci v centru Hradce. Zkoušel prý novou vzduchovku

12. 7. 2022

page.Name
Kvůli střelbě ze vzduchovky vyjížděli v sobotu po půlnoci do centra města hradečtí strážníci. Na místě zjistili, že střelcem byl muž, který vzduchovkou mířil na dopravní značky. Hlídce vysvětlil, že chtěl vyzkoušet svou novou vzduchovku. I tak je ale muž podezřelý hned z několika přestupků.
Střelba v centru města krátce po sobotní půlnoci nepochybně vyděsila několik lidí. Naštěstí ale situace nebyla zase tak vážná. Na linku 156 zavolal oznamovatel s tím, že nedaleko jedné provozovny na nábřeží střílí někdo ze vzduchovky. Na místo hned vyrazila hlídka městské policie.

Hlídka po svém příjezdu zahlédla na místě dva muže sedící na lavičce a oslovila je. "Jeden z nich přiznal, že má novou vzduchovku a chtěl ji vyzkoušet. Střílel pouze on a jen na dopravní značky kousek odsud," uvedla Simona Pacltová z hradecké městské policie.

Strážníci provedli u střelce dechovou zkoušku, která prokázala, že při noční střelbě nebyl pod vlivem alkoholu. I tak ale strážníci muži sdělili, že je podezřelý hned z několika přestupků. Musel také odevzdat svou novou vzduchovku. "Byl poučen a seznámen s dalším postupem a vyzván k vydání věci. Celá událost byla předána ke správnímu orgánu, kde může být muži uloženo i propadnutí či zabrání věci," doplnila Pacltová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie Hradec Králové