Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

24°

Svátek má

Opakovaně týral svého psa. Muži z Hradecka hrozí pět let ve vězení

20. 7. 2022

page.Name
Až pět let za mřížemi hrozí devětačtyřicetiletému muži z Hradecka, který v loňském roce po dobu několika měsíců opakovaně bil, kopal a dalšími způsoby týral svého psa. Hradečtí policisté muže v těchto dnech obvinili z trestného činu týrání zvířat.

Devětačtyřicetiletého muže z Hradecka v těchto dnech policisté obvinili z trestného činu týrání zvířat, za což může být odsouzen až na 5 let do vězení. Policisté mu kladou za vinu, že svého psa křížence německého ovčáka a vlkodlava týral po dobu několika týdnů až měsíců.

"Opakovaně ho bil, kopal do něho a zavíral na balkoně, kde byl v letních měsících vystavován přímému slunečnímu svitu bez přístupu k vodě a kde se pohyboval ve vlastních výkalech. Naposledy ho zbil na konci července loňského roku za to, že se pes v bytě pomočil.
Ze znaleckého posudku vyplynulo, že násilné ataky chovatele způsobily psu jak akutní fyzickou bolest, tak stres a utrpení," popsala týrání psa policejní mluvčí Iva Kormošová.


Obviněný muž si v současné době odpykává půlroční trest ve vězení za maření výkonu úředního rozhodnutí, protože několikrát řídil přes uložený zákaz řízení. O případném dalším pobytu ve vězení za týrání svého psa rozhodne soud. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz