Pátek

29. září 2023

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Policisté dopadli sprejery, kteří poničili památkové budovy v centru Hradce

25. 7. 2022

Policisté dopadli sprejery, kteří poničili památkové budovy v centru Hradce 0 snímků
Po třech letech se podařilo hradeckým policistům objasnit případy sprejerství z jara roku 2019. Skupina sedmi mladíků tehdy řádila v centru Hradce Králové. Poničili různé budovy v městské památkové zóně i některé kulturní památky. Mladíkům, kteří způsobili škodu za čtvrt milionu korun, teď hrozí až tři roky za mřížemi.

Hradečtí policisté postupně objasnili případy sprejerství, ke kterým došlo v centru města na jaře roku 2019. "Sedm mladíků, kterým v té době bylo 18 až 19 let, tehdy posprejovalo různé budovy v ochranném pásmu městské památkové rezervace i v městské památkové zóně. Malůvkám se nevyhnuly ani stavby, které jsou součástí kulturní památky. Různé nápisy vytvořili kromě různých budov na hradební zdi, na městském opevnění i historických schodištích," popsala případ mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Celkovou škodu tehdy policisté vyčíslili na téměř 250 tisíc korun. Nyní jsou již všichni mladí muži obviněni z trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví. V případě prokázání viny jim u soudu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR