Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Cizinec v domě na Pražském Předměstí ubodal svého krajana

5. 4. 2022

page.Name
Až 18 let vězení hrozí jednačtyřicetiletému cizinci, který měl podle policistů v neděli kuchyňským nožem ubodat stejně starého krajana. Útoku, který se stal v rodinném domě na Pražském Předměstí v Hradci Králové, podle kriminalistů předcházela hádka obou krajanů. Policisté muže obvinili z vraždy a dnes na něj byla uvalena vazba.

Oznámení o pobodaném muži v rodinném domě na Pražském Předměstí přijali policisté na lince 158 v neděli krátce po 19. hodině.  Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky včetně kriminalistů a techniků a také zdravotničtí záchranáři. I přes jejich veškerou snahu se jim však pobodaného muže nepodařilo zachránit. Jednačtyřicetiletý cizinec svým zraněním na msítě podlehl.

Hradečtí policisté vzápětí po příjezdu zadrželi v domě pravděpodobného pachatele. Jde o stejně starého krajana ubodané oběti. Policisté mu na místě naměřili 2,1 promile alkoholu a následně ho po prvotních úkonech umístili do policejní cely. "V současné době je zadržený 41letý cizinec pocházející z tzv. třetího státu obviněn ze zločinu vražda. Vyšetřovatel mu klade za vinu, že po předchozím popíjení alkoholu, následné slovní rozepři a fyzickém konfliktu napadl svého krajana, kterého kuchyňským nožem několikrát bodl," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Obviněný cizinec by měl na soudní proces čekat za mřížemi. Soudce na něj totiž během úterý uvalil vazbu. Pokud soudce uzná muže vinným, může ho za vraždu odsoudit k trestu odnětí svobody na 10 až 18 let.

Během vyšetřování policisté zjistili, že oba cizinci na území České republiky neměli povolený žádný pobyt. V Hradci Králové tak pobývali nelegálně. Podle policistů byli muži v Česku nelegálně už delší dobu. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR