Středa

29. listopadu 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecká dealerka pervitinu skončila znovu za mřížemi

25. 4. 2022

page.Name
Ve vazební věznici skončila v pátek 22. dubna sedmatřicetiletá žena z Hradce Králové, kterou policisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy. Podle kriminalistů žena prodávala poslední rok a čtvrt v Hradci Králové pervitin. Zmapovali celkem 171 takových případů.

Nepoučitelná dealerka pervitinu skončila za mřížemi už poněkolikáté. Naposledy byla z vězení, ve kterém si odpykávala čtyřletý trest za prodej drog, propuštěná na konci ledna loňského roku. Hned poté, co opustila brány vězení, se podle policistů ke svému "podnikání" vrátila. 

"Vyšetřovatel ji klade za vinu, že od konce ledna 2021 do současné doby na různých místech v Hradci Králové, neoprávněně v nejméně 171 případech prodala, nebo jinak jinému opatřila drogu pervitin v celkovém množství nejméně 126 g za částku minimálně 130 tisíc korun," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

I vzhledem k její trestní minulosti byla na sedmatřicetiletou dealerku uvalena vazba. Ženě teď hrozí až 10 let vězení. "Pokud ji soudce uzná vinnou, může ji za spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy odsoudit k trestu odnětí svobody na 2 až 10 let," dodala Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz