Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Opilý muž způsobil nehodu a ujel. Policisté mu naměřili tři promile

18. 5. 2022

page.Name
Tři promile alkoholu v dechu naměřili v úterý ráno hradečtí policisté padesátiletému řidiči, který krátce před tím ujel od dopravní nehody v ulici Akademika Bedrny. Nehodu muž sám způsobil. Nezodpovědnému řidiči teď hrozí až tři roky za mřížemi.

Opilý řidič způsobil nehodu v úterý kolem 9. hodiny ranní v ulici Akademika Bedrny. Podle policistů muž v osobním autě Škoda Octavia narazil do před ním brzdícího vozidla značky VW Caddy, které dávalo přednost přecházejícímu chodci. Z místa nehody následně řidič ujel.

Na místo se okamžitě rozjela hlídka z pohotovostního a eskortního oddělení, která vozidlo i řidiče během půl hodiny vypátrala v ulici Velká a podrobila ho dechové zkoušce s výsledkem 3 promile. Opilému padesátiletému řidiči zadrželi policisté řidičský průkaz a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

"Muže nyní čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.
Při nehodě se nikdo nezranil, alkohol u druhého řidiče byl vyloučen, škoda na VW byla odhadnuta na 40 tisíc a na octavii 10 tisíc korun," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR