Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Řidič na přechodu přejel nohu chlapci a ujel. Dítě skončilo v nemocnici

6. 5. 2022

page.Name
Netrpělivý řidič způsobil ve čtvrtek krátce před osmou hodinou dopravní nehodu na Gočárově třídě. Podle policistů nejprve zastavil před přechodem pro chodce, následně se ale znovu rozjel ve chvíli, kdy přes přechod přecházel třináctiletý chlapec. Tomu řidič přejel nohu a u z místa ujel. Chlapec skončil s lehkým zraněním v nemocnici. Policisté teď po řidiči pátrají.

Ke střetu vozidla se školou povinným chlapcem došlo ve čtvrtek krátce před osmou hodinou ranní na přechodu pro chodce na Gočárově třídě v Hradci Králové. "Neznámý řidič jedoucí od Pražské třídy k ulici Střelecká měl před přechodem pro chodce v pravém jízdním pruhu zastavit. V momentě, kdy třináctiletý chlapec jdoucí od ulice Sukovy sady k ulici Horova přešel levý jízdní pruh, se řidič rozjel, přejel mu nohu a z místa nehody odjel," popsala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Chlapec při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Jelikož se policistům do současné doby nepodařilo řidiče vypátrat, žádají jeho a případné svědky nehody, aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili přímo na dopravní inspektorát v Malšovicích.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR