Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Ze zlatnictví ukradli řetízky za 50 tisíc. Poznáte pachatele na záznamu?

17. 5. 2022

page.Name
Hradečtí policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po muži a ženě, kteří odcizili ze zlatnictví v jednom hradeckém obchodním domě tři zlaté řetízky v celkové hodnotě téměř 50 tisíc korun. Krádež policisté vyšetřují už dva měsíce, protože se jim ale doposud nepodařilo pachatele ztotožnit, zveřejnili nyní kamerový záznam ze zlatnictví. Pokud aspoň jednoho z pachatelů poznáte, kontaktujte policisty na lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně.

Ke krádeži tří zlatých řetízků v hodnotě téměř 50 tisíc korun došlo 13. března krátce před 13. hodinou v prodejně zlatnictví jednoho hradeckého obchodního centra. "Z dodaných videozáznamů jsme zjistili, že do obchodu vstoupila žena a muž, kteří projevili zájem o koupi řetízku. Začali si ho vybírat a různé varianty zkoušet. Zatímco žena pokračovala ve vybírání, muž využil nepozornosti prodavaček a odložené řetízky ze středového pultu odcizil," popisuje případ mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Jelikož se kriminalistům do současné doby nepodařilo zjistit totožnost dvojice, kterou zachytila bezpečnostní kamera, obrací se nyní s žádostí o pomoc na veřejnost. Pokud aspoň jednoho z páru poznáte, zavolejte na linku 158 nebo se dostavte na jakoukoliv policejní služebnu.


V případě dopadení pachatele a prokázání viny hrozí za trestný čin krádež až dvouletý pobyt za mřížemi.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR