Sobota

30. září 2023

Nyní

13°

Zítra

14°

Svátek má

Po čelním střetu dvou aut zasahoval v Kosičkách na Hradecku vrtulník

17. 1. 2022

page.Name
Zraněním obou řidičů a stotisícovou škodou skončila páteční nehoda dvou osobních aut v Kosičkách na Hradecku. Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník.

K vážné dopravní nehodě vyjížděly v pátek odpoledne všechny složky integrovaného záchranného systému do Kosiček na Hradecku. Na silnici 3. třídy tam krátce před 17. hodinou došlo k čelnímu střetu dvou osobních aut. 

"K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič auta značky VW Passat jedoucí od Kosiček k silnici I/11 při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem značky Škoda Favorit. Při nehodě se zranila jak 52letá řidička favoritu, která byla letecky transportována do nemocnice, tak i 35letý řidič passatu. Ten byl do nemocnice převezen rychlou záchrannou službou," informovala policejní mluvčí Iva Kormošová. 

U řidiče policisté provedli na místě dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U řidičky byl z důvodu zranění nařízen odběr krve. Policisté u passatu odhadli škodu na 80 tisíc a u favoritu na 20 tisíc korun. Přesná příčina nehody je nadále v šetření hradeckých policistů.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR