Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

13°

Svátek má

Řidič prorazil protihlukovou stěnu a s autem skončil v Šimkových sadech

28. 1. 2022

page.Name
Na trávníku v Šimkových sadech skončila ve čtvrtek ráno jízda šedesátiletého řidiče automobilu Opel Corsa. Z dosud neznámých příčin muž přejel na frekventovaném hradeckém okruhu do protisměru, prorazil protihlukovou stěnu a následně zůstal zaklíněný v havarovaném autě v Šimkových sadech. Se zraněním nakonec skončil řidič v nemocnici.

K neobvyklé dopravní nehodě vyjížděly ve čtvrtek ráno na hradecký okruh všechny složky integrovaného záchranného systému. Krátce po půl osmé ráno tam osobní automobil havaroval tak nešťastně, že prorazil protihlukovou stěnu a zůstal stát v přilehlých Šimkových sadech.

Šedesátiletý řidič jel po městském okruhu ve směru od křižovatky Tesla ke křižovatce s ulicí Akademika Bedrny. Ze zatím nezjištěných příčin přitom vyjel vlevo mimo svůj jízdní pruh, přejel střední dělící ostrůvek i oba protisměrné jízdní pruhy. Naštěstí se v protisměru nestřetl s žádným autem, ačkoliv provoz na okruhu během ranní špičky bývá velmi silný. Následně vyjel přes krajnici, kde narazil do ocelové protihlukové stěny, kterou prorazil a za ní zůstal stát na travnatém povrchu.

Zaklíněného řidiče museli s pomocí hydraulického zařízení vyprostit z auta přivolaní hasiči. Ti ho následně předali do péče zdravotnickým záchranářům. "Z místa nehody byl řidič převezen do nemocnice na ošetření. Provedená dechová zkouška byla u něho negativní. U vozidla policisté odhadli škodu na 200 tisíc a u protihlukové stěny na 50 tisíc korun," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje