Pondělí

23. května 2022

Nyní

19°

Zítra

23°

Svátek má

Žena zavolala strážníky na svého kocoura, hlídce se ho chytit nepovedlo

5. 1. 2022

page.Name
S hodně netradiční žádostí zavolala v úterý ráno na tísňovou linku městské policie žena z Hradce Králové. Od strážníků chtěla pomoct se svým kocourem.

Bizarní příběh se stal v úterý ráno v Hradci Králové. Na linku 156 zavolala žena poté, co ji několikrát bezdůvodně napadl její vlastní kocour. Strážníkům vysvětlila, že se ke kocourovi nemůže přiblížit, protože zvíře je agresivní a podrápalo ji na rukou i na nohou.   

Operační důstojník poslal na místo hlídku strážníků společně se záchranáři. Zatímco záchranáři zraněnou ženu připravovali na převoz do nemocnice, strážníci se snažili kocoura v bytě odchytit. Ovšem neúspěšně. "Před odvozem ženy do nemocnice se kocoura nepodařilo odchytit. Byl agresivní, plachý, běhal a skákal po kuchyňské lince, nábytku i žaluziích," popisují strážníci na svém webu.

Bizarní je i závěr celého příběhu. Poté, co ženu ošetřili lékaři ve fakultní nemocnici, se totiž společně s ní vrátila do bytu i hlídka městské policie. Agresivního kocoura však v bytě nenašla. Napadená žena tak zřejmě dál čeká, kdy se její trýznitel ve společném bytě znovu objeví.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz