Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Cizinec vykradl na Hradecku osm rodinných domů, teď skončil za mřížemi

16. 11. 2022

page.Name
Škodu za téměř 900 tisíc korun způsobil 52letý cizinec, který se v posledních týdnech vloupal na Hradecku do osmi rodinných domů. Z nich si odnesl šperky, hodinky nebo finanční hotovost. Hradečtí policisté muže zadrželi na začátku týdne a obvinili ho z krádeží, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí. Zjistili, že cizinec byl v minulosti už opakovaně trestán, má zakázaný pobyt v České republice a v polovině července byl odsouzen na 14 měsíců do vězení, kam doposud nenastoupil. Teď se muž za mříže vrátil.

Královéhradečtí policisté na začátku týdne dopadli podezřelého muže z vloupání do rodinných domů, po kterém bylo na základě předchozího souhlasu státního zástupce vyhlášeno celostátní pátrání. Policisté 52letého muže zatkli v pondělí na jednom pražském nádraží. Po převozu do Hradce Králové ho obvinili hned ze tří trestných činů najednou. A to pokračujícího přečinu krádež, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí.

"Policisté muži kladou za vinu, že se během 1,5 měsíce vloupal na Hradecku do osmi rodinných domů, odkud odnesl šperky, peníze a hodinky a vnikl na tři oplocené pozemky, které prohledal, ale odkud nic neodcizil. Všem poškozeným způsobil celkovou škodu za téměř 900 tisíc korun," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Policisté z evidencí zjistili, že obviněný cizinec má v rejstříku trestů už sedm záznamů. Brány vězení naposledy opustil na konci roku 2020. Tehdy si odpykal čtyřletý trest za majetkovou trestnou činnost. Kromě toho mu byl uložen i sedmiletý trest vyhoštění z území České republiky, ten však muž nerespektoval. Dále policisté zjistili, že muž byl letos v červenci odsouzen za maření výkonu úředního rozhodnutí k 14 měsícům vězení. Za mříže však doposud nenastoupil.

Vzhledem k jeho odsouzení tak 52letý cizinec nyní putoval přímo do výkonu trestu. Za jeho nejnovější prohřešky mu může soudce pobyt ve vězení prodloužit až o dalších pět let.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz