Středa

27. září 2023

Nyní

19°

Zítra

18°

Svátek má

Požaduju 100 tisíc, vyhrožoval muž na lince 158. Policisté ho dopadli v Hradci

30. 11. 2022

page.Name
"Pošlete mi 100 tisíc korun nebo vyhodím do vzduchu nějaký barák." Zhruba těmito slovy opakovaně vyhrožoval policistům osmatřicetiletý muž, který během listopadu celkem osmkrát volal na linku 158. Po posledním telefonátu v pondělí večer ho hradečtí policisté dopadli na Riegerově náměstí poblíž hlavního nádraží. Opilý muž se k činu přiznal, žádné zbraně ani výbušniny neměl a nepoužil. Podle svých slov na policii volal kvůli své bezvýchodné situaci. Za vydírání mu teď hrozí až čtyři roky za mřížemi.

S hodně špatným nápadem, jak si obstarat finanční hotovost, přišel během listopadu osmatřicetiletý muž. Za poslední měsíc hned osmkrát volal na tísňovou linku 158. V hovorech vždy vyhrožoval, že pokud neobdrží finanční hotovost ve výši 100 tisíc korun, vyhodí do vzduchu nespecifikovaný objekt.

"Telefonáty učinil ve třech různých dnech vždy ze stejného čísla a kolem půlnoci. V prvních dvou případech se policistům přes veškerou snahu muže nepodařilo najít. Až ve třetím případě muže, který volal dne 28.11. krátce před půlnocí, dopadli po necelé 1,5 hodině po posledním telefonátu na Riegrově náměstí v Hradci Králové. Osmatřicetiletý muž se k telefonátům na místě přiznal, žádné výbušniny ani zbraně či jiné nebezpečné předměty u sebe neměl a ani nikde nenastražil. Volal prý kvůli své bezvýchodné situace," popsala případ mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Policisté muže poblíž hradeckého hlavního nádraží zadrželi a podrobili ho dechové zkoušce., která ukázala výsledek dvě promile. Po vyšetření na protialkoholní záchytné stanici byl muž umístěn do policejní cely. Policisté ho posléze obvinili z trestného činu vydírání, za což mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do čtyř let.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz