Pondělí

5. června 2023

Nyní

23°

Zítra

20°

Svátek má

VIDEO: Hradečtí policisté dopadli uprchlého vězně, na útěku byl od února

10. 11. 2022

page.Name
Uprchlého vězně, po kterém bylo posledních devět měsíců vyhlášené celostátní pátrání, dopadli v pondělí odpoledne policisté u plaveckého bazénu v Hradci Králové. Muž začal ujíždět na jízdním kole poté, co ho policisté chtěli v Šimkových sadech zkontrolovat. Na louce u plaveckého bazénu ovšem z kola spadl a hlídce se vzdal. Nyní už je zpátky za mřížemi v hradecké vazební věznici. Z výkonu trestu uprchl už v únoru z odloučeného pracoviště věznice Rapotice asi 30 kilometrů západně od Brna.

"Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení v pondělních odpoledních hodinách dopadli uprchlého vězně, který v polovině února utekl ze zaměstnání z odloučeného a nestřeženého pracoviště věznice Rapotice, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost," informovala dnes mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Policisté zveřejnili také video z dopadení.

Policejní hlídka se v Šimkových sadech rozhodla provést kontrolu dvojice mužů, jeden z nich ovšem po spatření hlídky skočil na kolo a začal ujíždět. Policisté se za ním vydali ve služebním autě. Honička skončila po pár stovkách metrů. Muž projel sadem, přejel hlavní silnici a na travnaté rozblácené ploše nedaleko plaveckého bazénu z kola spadl a hlídce se vzdal.

Policisté prověřením evidencí zjistili, že po 28letém muži vyhlásili brněnští kolegové vzápětí po jeho útěku celostátní pátrání. Nezraněného a v pořádku ho po nutných služebních úkonech převezli do hradecké vazební věznice.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR