Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

U Vysoké v úterý boural mladý zfetovaný řidič se zákazem řízení

12. 10. 2022

page.Name
Zraněním dvacetiletého mladíka skončila úterní nehoda u Vysoké nad Labem. Havárii způsobil jeho o šest let starší kamarád, který seděl za volantem osobního auta Mercedes Benz. Ten zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a v silničním příkopu narazil do betonového mostku. Šestadvacetiletému muži nyní hrozí až dva roky vězení. Policisté totiž na místě zjistili, že za volantem seděl zfetovaný, měl vysloven zákaz řízení a auto navíc nemělo platnou technickou kontrolu ani povinné pojištění.

K havárii osobního automobilu vyjížděli hradečtí dopravní policisté v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne. Na silnici III. třídy za obcí Vysoká nad Labem ve směru na Dříteč havaroval Mercedes Benz, za jehož volantem seděl 26letý řidič. "K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla a při průjezdu pravotočivou zatáčkou sjel do pravého silničního příkopu, kde narazil do betonového mostku s kovovým zábradlím," popsala nehodu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Samotnému řidiči se při nehodě nic nestalo, zranění však utrpěl jeho 20letý spolujezdec.

Přivolaní policisté nejprve podrobili řidiče dechové zkoušce, která ukázala negativní výsledek. Brzy však vyšlo najevo, že mladý muž si i tak zadělal na pořádné problémy. Ukázalo se totiž, že řidič usedl za volant zfetovaný. A nejen to. "Zkouška na drogy byla pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Prověrkou v registru řidičů policisté zjistili, že má udělen 30měsíční zákaz řízení všech motorových vozidel s platností až do září 2023. Řidič navíc nepředložil doklad o povinném pojištění, auto nemělo platnou technickou kontrolu a mělo sjeté pneumatiky," vyjmenovala policejní mluvčí všechny řidičovi prohřešky.

Kromě přestupků je 26letý řidič podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouleté vězení. Škodu na autě odhadli policisté na 10 tisíc korun. Dalších 20 tisíc pak činí škoda na poškozeném mostku. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR