Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Dvacetiletý řidič zemřel při noční havárii u Káranic na Hradecku

9. 2. 2022

page.Name
U Káranic na Hradecku dnes před půl druhou v noci zahynul při havárii osobního auta dvacetiletý řidič. Mladík jedoucí od Chlumce nad Cidlinou směrem na Hradec Králové s autem vyjel do pravého příkopu, kde porazil dopravní značku a pak narazil do náletových dřevin. Přes veškerou snahu záchranářů muž na místě nehody zemřel.

K tragické dopravní nehodě došlo krátce před půl druhou na silnici II. třídy (bývalá I/11) v katastru obce Káranice. "Řidič osobního vozidla značky Seat Leon jedoucí od Chlumce nad Cidlinou směrem na Hradec Králové z dosud nezjištěných příčin vyjel na přímém úseku komunikace do pravého silničního příkopu, kde porazil svislou dopravní značku a narazil do náletových dřevin. Vlivem střetu se vozidlo přetočilo na střechu, ve kterém zůstal dvacetiletý řidič zaklíněn," popsala nehodu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Hasiči museli řidiče vyprostit z auta pomocí hydraulického zařízení. I přes veškerou snahu záchranářů však řidič na místě nehody zemřel. Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření hradeckých policistů. Ti také nařídili u řidiče soudní pitvu. Škodu na vozidle odhadli policisté na 40 tisíc a na ostatních věcech na 10 tisíc korun.

V Královéhradeckém kraji jde letos o druhou tragickou dopravní nehodu. První se stala 3. ledna v Nechanicích na Hradecku. Šestatřicetiletý řidič tam na přechodu pro chodce srazil a vážně zranil devětašedesátiletou chodkyni. Žena druhý den v nemocnici zraněním podlehla. Loni počet mrtvých při dopravních nehodách v Královéhradeckém kraji vzrostl o 52 procent na 38 z předloňských 25.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR