Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

13°

Svátek má

Hradecký taxikář podle soudu znásilnil dvě ženy. Dostal sedmiletý trest

3. 2. 2022

page.Name
Sedm let ve věznici s ostrahou by měl podle Krajského soudu v Hradci Králové strávit provozovatel taxislužby, který podle rozsudku v loňském roce znásilnil dvě ženy. Téměř padesátiletý muž před soudem svou vinu odmítl a proti rozsudku se odvolal. Tvrdí, že obě ženy s ním měly sexuální styk dobrovolně.

Jaromír R. podle rozsudku nejprve loni v květnu přímo v uzamčené dispečerské kanceláři hradecké taxislužby znásilnil o generaci mladší ženu, která chtěla v taxislužbě pracovat. "Využil své fyzické převahy, kterou překonal její aktivní obranu, kdy jej nejen žádala, aby ji nechal být, ale také ho odstrkovala, křížila si nohy a schovala se před ním po pádu z kanape pod stůl," popisuje rozsudek neúspěšnou snahu mladé ženy o obranu. 

„Pustil jsem televizi, sedli jsme si na kanape, začali se osahávat. Měli jsme sex. Pak jsem jí pouze řekl, ať si to nechá pro sebe, že mám přítelkyni. Souhlasila. Je mi skoro padesát a když s vámi začne flirtovat mladá holka, málokdo by odolal,“ vysvětloval podle iDnes soudu taxikář během lednového výslechu. O tom, že ho žena obvinila ze znásilnění, se prý Jaromír R. dozvěděl až od policie. 

Před soudem taxikář odmítl svou vinu i v druhém případě. Mladou ženu přivezl taxíkem na břeh písníku, kde ji přes její aktivní odpor znásilnil poprvé. O chvíli později ji pak nutil k orálnímu sexu přímo v automobilu, kde se s ní uzamknul. Zamknout v kastlíku měl i její osobních věcí.

Podle spisu se u poškozené ženy rozvinula dlouhotrvající úzkostná porucha s příznaky posttraumatické stresové poruchy. Žena má depresivní nálady, které se projevují epizodami znovuprožívání traumatu, úzkostné sny a noční můry. Dle rozsudku muž svým činem druhé z poškozených žen způsobil těžkou újmu na zdraví. 

Předseda senátu Jiří Vacek ve čtvrtek vynesl rozsudek, podle kterého má Jaromír R. strávit ve věznici s ostrahou sedm let. Obhájce taxikáře se po poradě se svým klientem na místě odvolal, takže rozsudek není v tuto chvíli pravomocný a případem se bude znovu zabývat Vrchní soud v Praze. Na svobodu se ale Jaromír R. zatím nedostane, protože nadále zůstává ve vazební věznici. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz