Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Po půlnoci túroval motor v Rybově ulici, policisté řidiči naměřili tři promile

2. 2. 2022

page.Name
Roční vězení, peněžitý trest a zákaz činnosti hrozí osmadvacetiletému řidiči, kterému hradečtí policisté ve středu brzy ráno naměřili v dechu skoro tři promile alkoholu. Vystřízlivět ho následně převezli do policejní cely.

Klidný spánek narušil v noci z úterý na středu obyvatelům bytového domu v Rybově ulici osmadvacetiletý muž. Hradečtí policisté krátce po půlnoci přijali oznámení, že přímo před domem stojí na přechodu pro chodce auto se zapnutými výstražnými světly a propíchlou přední levou pneumatikou, jehož řidič navíc již nějakou dobu túruje motor.

Když na místo dorazila hlídka policistů, muž akorát vystupoval z vozidla po zajetí na nedaleké parkoviště. Policisté 28letého muže vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Muž však kromě potvrzení o ztrátě občanského průkazu u sebe žádný doklad neměl.

"Policisté muže následně podrobili dechové zkoušce, která ukázala téměř tři promile alkoholu. Po vyšetření lékařem ho umístili do policejní cely, kde stráví čas, než vystřízliví a bude mu moci být sděleno podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz