Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Řidič jel po dálnici ze Smiřic do Hradce v protisměru, vezl si pračku a lednici

9. 6. 2023

page.Name
Krajští policisté pátrají po řidiči, který jel ve čtvrtek večer několik kilometrů v protisměru na dálnici D11 mezi Hradcem Králové a Smiřice. Podle svědků a kamerových záznamů se jednalo o zelenou Škodu Fabii s přívěsným vozíkem, na kterém řidič vezl pračku a ledničku. Policisté žádají případné svědky či samotného řidiče, aby se přihlásili na lince 158.

Ve čtvrtek krátce před 20. hodinou se na linku 158 obrátilo hned několik řidičů, kteří na dálnici D11 potkali auto jedoucí v protisměru. Lidé potkávali zelenou Škodu Fabii s přívěsným vozíkem mezi sjezdem u hradeckých Plotišť a Smiřicemi. Neznámý řidič, který měl na vozíku zřejmě naloženou pračku a lednici, jel v protisměru směrem do Hradce. Potkávali ho tedy řidiči jedoucí směrem na Jaroměř.  

Průjezd vozidla v protisměru zachytila i dálniční kamera, vyslaná hlídka ale už auto na dálnici nezastihla a neobjevila ho ani v okolí sjezdů z dálnice. "Žádáme řidiče uvedeného vozidla, aby se sám přihlásil na lince 158, nebo další svědky, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k odhalení řidiče," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR