Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Z hradecké výrobní haly zmizely šachy za 630 tisíc, policie žádá veřejnost o pomoc

16. 1. 2023

page.Name
Krádež luxusních šachů v hodnotě více než 630 tisíc korun řeší od minulého týdne hradečtí policisté. Z jedné výrobní haly v Hradci Králové zmizelo 50 figurek, přičemž některé z nich byly pozlacené a osazené drahokamy a také 66 šachovnicových políček. Jelikož se policistům prozatím nepodařilo případ objasnit, obrací se s žádostí o pomoc na veřejnost.

Podle policie zmizelo minulý týden z výrobní haly 50 figurek, které byly vyrobeny z ocelové uhlíkové oceli o velikosti 80 až 150 milimetrů.

"Dvaatřicet figurek bylo ve finální podobě - povrchově vybroušené do vysokého lesku a galvanicky poměděné. Polovina z nich byla povlakována 24karátovým zlatem a osazená červenými rubíny a druhá polovina povlakována palládiem a osázená modrými safíry. Zbylých 18 figurek prošlo jen CNC obráběním," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Kromě figurek zmizelo také 66 kusů šachovnicových políček z ocelového uhlíkového pětimilimetrového plechu o rozměru 75krát 75 milimetrů, z nichž dvě políčka byla již ve finální podobě, jedno zlaté a jedno palladiové. Celkovou škodu policisté vyčíslili na více než 630 tisíc korun.

"Jelikož se nám do současné doby nepodařilo případ objasnit, obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc. Kdo by mohl poskytnout jakoukoliv informaci k odcizeným šachům, ať okamžitě zavolá na linku 158, nebo se dostaví na jakoukoliv policejní služebnu," dodala Kormošová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR