Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

13°

Svátek má

Žádná nehoda. Řidič manželku ubodal, s autem pak úmyslně havaroval

13. 11. 2023

page.Name
Nečekané vyústění má tragická páteční havárie osobního auta mezi obcemi Roudnice a Homyle na Hradecku. Policisté v pátek nejprve informovali, že po nárazu do stromu zemřely v autě dvě osoby. Po bližším ohledání se ale ukázalo, že vše bylo trochu jinak. 38letý muž svou o rok mladší manželku ubodal. Poté ji naložil do auta a úmyslně narazil do stromu. Po nárazu zemřel i on. Vzhledem k tomu, že nelze za vraždu stíhat zemřelou osobu, policisté zřejmě případ brzy odloží.

K havárii došlo v pátek kolem půl třetí odpoledne na silnici třetí třídy mezi obcemi Roudnice a Homyle zhruba 15 kilometrů od Hradce Králové. Osobní auto vyjelo mimo silnici, narazilo do stromu a začalo hořet. V autě záchranáři našli dvě osoby bez známek života. 

V pondělí dopoledne hradečtí policisté na svém webu informovali o tom, že se o žádnou nehodu nejednalo. "Ohledáním těl na místě policisté zjistili, že jedna osoba byla násilně usmrcena. Šetřením se prokázalo, že 38letý muž – řidič vozidla usmrtil několika bodnořeznými ranami svou 37letou manželku, kterou naložil do auta, a poté s největší pravděpodobností úmyslně narazil do stromu, čímž došlo k jeho usmrcení a požáru vozidla," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. 

Policisté zahájili trestní řízení pro zvlášť závažný zločin vražda a přečin poškození cizí věci. Jelikož ale nelze stíhat osobu zemřelou, bude případ po prošetření pravděpodobně odložen.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS KHK