Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Žena v Hradci napadla partnera sekáčkem na maso, hrozí jí 12 let vězení

10. 11. 2023

page.Name
Až 12 let vězení hrozí 55leté ženě, která ve středu 8. listopadu v bytě panelového domu v Hradci Králové napadla svého partnera sekáčkem na maso. Po hádce v kuchyni vytáhla sekáček a způsobila muži hned několik řezných ran. V útoku přestala až po příjezdu policistů. Kriminalisté později zjistili, že žena má s násilnou trestnou činností bohaté zkušenosti. V roce 2014 na Moravském Předměstí pětkrát bodla nožem jiného muže. Kvůli pokusu o vraždu strávila ve vězení následujících sedm let.

K napadení došlo podle informací policistů ve středu v podvečerních hodinách v jednom bytě panelového domu v Hradci Králové a předcházela mu předchozí hádka mezi partnery. 55letá žena vytáhla na svého o čtyři roky mladšího partnera sekáček na maso. V útoku přestala až ve chvíli, kdy na místo dorazili zasahující policisté. 

"Muži způsobila několik sečně řezných ran, s kterými musel být převezen do nemocnice na ošetření. Policisté ženu na místě zadrželi a podrobili dechové zkoušce s výsledkem 0,6 promile alkoholu. Muž nadýchal o jednu desetinu více," informovala o případu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Hned ve čtvrtek kriminalisté ženu obvinili z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Za to jí v případě odsouzení hrozí pět až 12 let vězení. Policisté z evidencí zjistili, že s agresivním chováním pod vlivem alkoholu má žena z minulosti bohaté zkušenosti. Nejprve byla za odsouzena k podmínečnému trestu za těžké ublížení na zdraví a v roce 2014 dokonce k sedmiletému pobytu za mřížemi za pokus o vraždu. Kuchyňským nožem s 21centimetrovou čepelí tehdy v bytě na Moravském Předměstí pětkrát bodla o dva roky staršího muže. Ten jen shodou okolností útok přežil. Z vězení byla žena propuštěná v červnu 2021. Očividně se však nepoučila. I proto se rozhodl soudce poslat ženu do vazby, kde bude čekat na svůj další soud. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR